Menu

hasuder

Sağlıkta Araştırma Yöntemleri Kursu SAK-3G (Üç gün) Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü Yıldızkent Eğitim Salonu’nda Halk Sağlığı Uzmanları Derneği (HASUDER) adına gerçekleştirildi.

Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’ndan gelen talep üzerineAtatürk Üniversitesi Rektörlüğü ve Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nın ev sahipliğindeErzurum İl Sağlık Müdürlüğü’nün katkıları ileAdnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı tarafından 10-12 Temmuz 2018 tarihlerinde 30 hekimin katılımı ile gerçekleştirildi. 3 günlük kurs, 19,5 TTB STE/SMG Kredisi ile akredite edildi.

“Sağlıkta Araştırma Kursu / SAK-3G”, Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı tarafından Prof. Dr. Pınar OKYAY koordinatörlüğünde 2013 yılından beri sürdürülmekte olan beş günlük Sağlıkta Araştırma Kursunun (SAK-5G) üç günlük kısa formudur. Bu güne kadar kurs Aydın ve İzmir’de farklı tarihlerde 300’ten fazla öğretim üyesinin katılımı ile gerçekleştirilmiş. Kurs, sağlıkta araştırma yapan herkes için sağlık araştırmalarında gerekli temel kavramlar, araştırma tipleri, araştırma ve yayın süreçleri ile araştırmada gerekli istatistik bilgi ve becerisini kazandırmaya yöneliktir.

Kursun ilk gününde açılışınaAtatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fuat GÜNDOĞDU, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın LEVENT, Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Fatih ALBAYRAK ile Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Daire Başkanı Dr. Özgür ÇELEBİ katıldı. HASUDER Başkanı Prof. Dr. Türkan GÜNAY’ın açılış mesajı protokol ve kursiyerlerle paylaşıldı. Kursun ikinci gününde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sezai ERCİŞLİ ile birlikte akşam yemeği ve akademik performans geliştirme ile ilgili sohbet gerçekleştirildi. Kursun üçüncü gününde, Erzurum İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut UÇAR’ın katılımı ile HASUDER’e ait teşekkür ve katılım belgeleri dağıtılarak kurs sonlandırıldı.

Kursta eğitici olarak Prof. Dr. Erdal BEŞER, Prof. Dr. Pınar OKYAY, Prof. Dr. Filiz ABACIGİL ile yardımcı eğitici olarak Araş. Gör. Dr. Ferhat YILDIZ görev aldı. Kursun tüm maliyeti, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı koordinasyonunda katılımcı katkıları, Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü ve bağlı birimler ile İl Sağlık Müdürlüğünündestekleri ile karşılanmış olup, eğiticiler ücret almamıştır.

Kursun geri bildirimleri ile ilgili dağılım aşağıda verilmiştir:

 

Çok Kötü

Kötü

Orta

İyi

Çok iyi

 

(%)

Dersin içeriği iyiydi

-

0,3

2,7

24,6

72,4

Dersin süresi yeterliydi

0,3

1,4

18,9

17,5

61,9

Eğiticinin derse hakimiyeti iyiydi

-

0,3

2,7

17,5

79,5

Dersin içeriği beklentilerimi karşıladı

-

0,6

3,9

24,0

71,5

Derste yeterli materyal kullanıldı

-

0,6

5,2

24,7

69,5

Eğitici sunum tekniklerini etkin kullandı

-

-

3,3

20,1

76,7

Olumlu eğitim ortamı yaratıldı

-

-

2,7

18,2

79,1

Hem bilimsel hem de sosyal yönden zengin bir eğitim gerçekleştirilmiş olup, Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü’ne,Tıp Fakültesi Dekanlığı ile Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Serhat VANÇELİK başta olmak üzere Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nın öğretim üyelerine, Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü’ne ve katılımcılara göstermiş oldukları ilgi, katkı ve katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

SAK-3GEğitici Ekibi

 

 

 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Paydaşlarımız

Kongre-Sempozyum

Go to top